Akvaristika
Tisk

Akvaristika

Vítejte na stránkách o akvaristice

Akvaristika v českých zemích má bohatou tradici a čeští akvaristé vždy patřili ke světové špičce. Proto není nic divného na tom, když i vy si jednoho dne řeknete: chceme doma akvárium. Ve všech lidských oborech však platí, že žádný učený z nebe nespadl a v akvaristice to platí také.

Celý článek...
 
Tisk

Vybíráme akvárium

První krok na cestě chovatele jste už udělali, rozhodli jste se, že si pořídíte akvárium. Důležité je, si promyslet, co od akvária očekáváte. Má to být atraktivní bytový doplněk k obývací stěně? Chci pořídit zvířátko dětem do pokoje a rybičky jsou nejmenší zlo, protože nevydávají zvuky a nepáchnou? Děti mám tak trochu jako alibi, protože to vlastně láká mě ( vrátit se do dětství a znovu zkusit množit rybičky)? Udělejme si několik modelů:

Celý článek...
 
Tisk

Kupujeme akvárium

Pokud chceme úspěšně uvézt do provozu akvárium, musíme mít připraveno:

  1. akvarijní nádrž

  2. osvětlovací rampu

  3. filtr

  4. písek

  5. akvarijní rostliny

Celý článek...
 
Tisk

Než koupíme akvárium

Než si koupíme akvárium, je dobré promyslet, kde konkrétně bude v bytě umístěné. Obecně se nedoporučuje blízko okna, obzvlášť proti oknu. Je to proto, že sluneční světlo přes okno není natolik silné, aby nahradilo umělé osvětlení seshora nádrže, které je nutné v dostatečné intenzitě pro růst živých rostlin, ale je přesto dost silné na to, aby v akváriu bujela řasa, především na přední stěně ( často i jednobuněčná přímo ve vodě, která se projeví zeleným zákalem).

Celý článek...
 
Tisk

Založení akvária

  1. Přinesenou nádrž vybalíme, pokud to dovoluje velikost nádrže, tak ji vypláchneme čistou vodou a vysušíme, zvláště vnější zadní stěnu.

  2. Pokud jsme se tak rozhodli, nalepíme pozadí (plastové z vnější zadní, případně boční stěny, vnitřní plastické přichytíme několika kapkami silikonového lepidla).

Celý článek...
 
Více článků...Vybrali jsme pro vás

Banner
Banner
Banner